facebook

Wspomóż naszą fundację, poprzez wpłacenie dowolnej kwoty za pomocą płatności PayPal

fundacja lepszy los
fundacja lepszy los

O FUNDACJI

Nasza Fundacja powstała w lutym 2013 roku w Warszawie. Naszym celem jest niesienie pomocy wszystkim potrzebującym na terenie całego kraju. Nie patrząc na ich wiek, pochodzenie, życiorys, płeć, orientację czy uczynki. Uważamy, że każdy z nas bez wyjątku zasługuje na pomoc jeśli jej potrzebuje.
Bodźcem, który zmotywował a może zmotywowała do działania była starsza kobieta, która prosiła pod jednym ze sklepów o zakup pieczywa, niczego więcej jak tylko jednego bochenka chleba, aby mogła przeżyć kolejny dzień, kolejny dzień życia w ubóstwie. Wtedy Wojciech Bielecki - przyszły Prezes Fundacji zakupił jej wszystko co potrzebne do normalnego życia: pieczywo, nabiał, wędliny, napoje itd. Do dziś ze wzruszeniem wspomina te łzy szczęścia kobiety, która zareagowała na naszą normalność dnia codziennego jak na największy skarb. Wtedy właśnie zrodziło się zrozumienie, otworzyły się oczy na to czego żyjąc normalnie nie da się dostrzec oraz chęć niesienia pomocy dla wszystkich, którzy jej potrzebują.
Jesteśmy młodą Fundacją, podczas pisania treści na naszą stronę mamy 6 miesięcy a już pomogliśmy ubogim i niepełnosprawnym osobom. Wierzymy jednak, że uda nam się poszerzać dobro i niesienie pomocy w czasach kiedy za wszelką cenę różne zjawiska i osoby nakazują myślenie wyłącznie o sobie – egoizm.
Jedno wiemy na pewno! W naszym kraju jak i na całym świecie każdego dnia cierpią ludzie i im przede wszystkim należy pomagać, ale wszędzie znajdą się również ludzie o wielkich sercach, którzy chcą i będą pomagać!
W pojedynkę nie naprawimy świata i jego patologii, ale wiemy również, że razem możemy toczyć z nimi skuteczną walkę, aby cieszyć się szczęściem innych.

 

Zapoznaj się ze statutem fundacji (.pdf)

 

Sprawozdania

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej 72/2013

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej 477/2013

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej 317/2014

fundacja lepszy los